В 2010 році вирішив на базі звичайного велосипеда побудувати електричний велосипед-круїзер, придатний для поїздок на відносно великі відстані. Переді мною стояла непроста задача – розмістити літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) ємністю 24 А-год. в трикутнику рами (для кращого розподілення ваги), зібравши його з 32 осередків Headway, які мають розмір 40х172 мм (разом з холдерами).
При цьому конструкція боксу для акумулятора повинна була забезпечити:
Крім цього, у нижній частині трикутника рами потрібно було надійно встановити двигун Cyclone 1200 Вт, розробивши та виготовивши з алюмінію кріплення.
На мій погляд, вказані завдання були виконані успішно. Акумулятор був зібраний з окремих елементів у досить компактну і міцну конструкцію. Верхню частину акумуляторного боксу виготовив із 4-х фрагментів алюмінієвої каністри, інші деталі – з листового дюралюмінію. На саморобній панелі приладів розмістив ваттметр, два CellLogа (для індивідуального контролю стану кожного осередку), тумблери, автоматичний вимикач. А встановлення круїз-контролю, планетарної задньої втулки, круїзного сидіння, шини Big Apple значно підвищило рівень комфорту.
У дизайні саморобного електричного велосипеда-круїзера проглядаються деякі ознаки стімпанку. Звісно ж, це не випадковість (якщо зацікавились, читайте детальніше про вибір саме такого стилю тут).
Круїзер має максимальну швидкість 55 км/год. і дозволяє здійснювати поїздки на 100-кілометрові відстані без допомоги педалей (споживання енергії близько 12 Вт-год./км).
На даний час, загальний пробіг веліка склав понад 9000 км при різних погодних умовах. Велосипед завжди привертає увагу пішоходів і інших учасників дорожнього руху. Люди роздивляються, цікавляться характеристиками, знімають на відео. Відгуки поки що чув лише позитивні.
Переглянути фотографії саморобного електричного e-bike "STAR" можна тут.
З повагою, D-robot.
Будь ласка, спробуйте ще раз.
Ok