Напис Д-робот студія

САМОРОБНИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ ВЕЛОСИПЕД "STAR".

Руль електровелосипеда
Руль електровелосипеда, справа круїз-контроль.

В 2010 році вирішив на базі звичайного велосипеда побудувати електричний велосипед-круїзер, придатний для поїздок на відносно великі відстані. Переді мною стояла непроста задача – розмістити літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) ємністю 24 А-год. в трикутнику рами (для кращого розподілення ваги), зібравши його з 32 осередків Headway, які мають розмір 40х172 мм (разом з холдерами).

При цьому конструкція боксу для акумулятора повинна була забезпечити:

  • обтічність форми;
  • захист АКБ від дощу;
  • необхідну вентиляцію акумулятора;
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • безперешкодне педалювання (тобто бокс мав не заважати крутити педалі);
  • наявність інформативної панелі приладів;
  • використання в якості конструкційного матеріалу алюмінію;
  • можливість виготовлення в умовах квартири, простими слюсарними інструментами, у буквальному сенсі "на табуреті".

Крім цього, у нижній частині трикутника рами потрібно було надійно встановити двигун Cyclone 1200 Вт, розробивши та виготовивши з алюмінію кріплення.

На мій погляд, вказані завдання були виконані успішно. Акумулятор був зібраний з окремих елементів у досить компактну і міцну конструкцію. Верхню частину акумуляторного боксу виготовив із 4-х фрагментів алюмінієвої каністри, інші деталі – з листового дюралюмінію. На саморобній панелі приладів розмістив ваттметр, два CellLogа (для індивідуального контролю стану кожного осередку), тумблери, автоматичний вимикач. А встановлення круїз-контролю, планетарної задньої втулки, круїзного сидіння, шини Big Apple значно підвищило рівень комфорту.

У дизайні саморобного електричного велосипеда-круїзера проглядаються деякі ознаки стімпанку. Звісно ж, це не випадковість (якщо зацікавились, читайте детальніше про вибір саме такого стилю тут).

Круїзер має максимальну швидкість 55 км/год. і дозволяє здійснювати поїздки на 100-кілометрові відстані без допомоги педалей (споживання енергії близько 12 Вт-год./км).

На даний час, загальний пробіг веліка склав понад 9000 км при різних погодних умовах. Велосипед завжди привертає увагу пішоходів і інших учасників дорожнього руху. Люди роздивляються, цікавляться характеристиками, знімають на відео. Відгуки поки що чув лише позитивні.

Переглянути фотографії саморобного електричного e-bike "STAR" можна тут.

З повагою, D-robot.

КОНТАКТИ

4 + 9 =
Our tel: +38(098)299-04-21

Дякуємо за повідомлення!

Відповідь буде надіслана на ваш email.

Ok

Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ok