Напис Д-робот студія

ПРО СТИЛЬ РЕТРО, ВIНТАЖ ТА ЕЛЕМЕНТИ СТIМПАНКУ У ДИЗАЙНI САЙТУ.

Промисловий дизайн у ретро-стилі та елементи стімпанку (від англійського steam + punk, "пара" + "протест, конфлікт"), присутні на сторінках сайту d-robot.net, звісно ж не випадковість. Сайт зроблений саме таким з любові до ретро-техніки. Пристрасть до старовини, особливо до старовинної техніки, маю майже стільки, скільки себе пам'ятаю. Так, ще у ранньому дитинстві, коли приїздив у село, завжди запитував: "а що у вас є старовинне"? Цікавість викликало все – давні побутові речі (жорна, прялки, праски), меблі, архітектура…

На теперішнє моє чуттєве сприйняття стімпанківської стилістики серйозно вплинув випадок, який відбувся зі мною коли я навчався десь у класі третьому середньої школи. Тоді, катаючись на велосипеді, запримітив старий напіврозібраний земснаряд, який стояв на березі річки Тясмин. Лазячи по цій чудернацькій споруді і заодно відкручуючи цікаві гвинтики, навіть незчувся як почало вечоріти. Раптом якийсь приглушений звук привернув мою увагу. Я перевів погляд на річку і побачив як вдалині, на фоні вечірнього неба по мосту через Тясмин їде справжній паровоз, мов живий рухаючи шатунами і випускаючи хмари диму. Враження від побаченого важко передати, адже на той на залізниці вже використовувались лише електровози і тепловози.

Паровоз на мосту

Наступного ж дня я вирушив на пошуки паровоза. Вдалось з'ясувати, що він базувався на території місцевого цукрового комбінату і лише інколи перевозив вантажі окремою лінією, що була прокладена між заводом та залізничною станцією. Тож доводилось годинами чекати щоб побачити його знову. З близької відстані паровий локомотив справляв ще більше враження, потужність та рух механізмів зачаровували.

Робота парової машини

Мені пощастило навіть проїхати у його кабіні. А ще пам'ятаю, як наздогнав його на велосипеді (стежка була протоптана прямо поряд з залізничною колією) та вхопився за ручку на тендері, і якийсь час локомотив тягнув мене за собою. Залізний велет їхав, похитуючись на рейках, а я, мов невагомий, метлявся з боку в бік на велосипеді поруч.

Паровоз серії Эр

Одним словом, з того часу паровози стали частиною мого внутрішнього світу, особливо легендарний паровоз серії Эр, який я вперше побачив того літнього вечора на річці Тясмин.

Захоплення старовиною не минуло з роками, воно завжди допомагало знаходити спільну мову з технікою.

У дизайні саморобного електричного велосипеда-круїзера теж проглядаються деякі ознаки стімпанку (читайте детальніше про саморобний e-bike "Star").

Культура старовинних паровозів, мотоциклів (на форумі "Мотоцикли" можна познайомитись з легендарним BMW R-35) і іншої техніки завжди буде резервом людства для творчого пошуку, розвитку технічних наук і поєднання минулого, сучасного і майбутнього.

З повагою, D-robot.

КОНТАКТИ

2 + 8 =
Our tel: +38(098)299-04-21

Дякуємо за повідомлення!

Відповідь буде надіслана на ваш email.

Ok

Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ok